Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Pozdrowienia dla Rzepinian z Białorusi!
07 Grudzień 2017

Pozdrowienia dla Rzepinian z Białorusi!

Jak co roku po części oficjalnej i artystycznej  gminnych obchodów Dnia Niepodległości, w hołdzie wszystkim walczącym o niepodległość naszego kraju, w niebo wypuszczono biało-czerwone balony, których ilość – 99,  symbolizowała aktualną rocznicę uzyskania niepodległości.  Do każdego balona została doczepiona karteczka – na jednej z jej stron umieszczony został fragment wiersza „11 listopada” Ludwika Wiszniewskiego, natomiast na drugiej stronie znajdowała się instrukcja postępowania w przypadku odnalezienia karteczki z balonem. Znalazca powinien wejść na stronę gminy www.rzepin.pl, odszukać adres Urzędu Miejskiego w Rzepinie i odesłać znalezioną kartkę oraz własny adres. W odpowiedzi na adres znalazcy odsyłano drobne upominki. Większość z odesłanych kartek została odnaleziona na terenie gminy, otrzymaliśmy również wiadomość z Torzymia. Natomiast absolutny rekord – zarówno tegoroczny jak i w porównaniu z latami ubiegłymi - ustanowiła karta nadesłana z Białorusi z okolic miasta Mozyrz, pokonując  ponad 1000 km! Pan Jurij który odesłał karteczkę na adres Urzędu Miejskiego w Rzepinie dołączył do niej następującą wiadomość:
Dzień dobry!
Balonik z karteczką znalazłem w dniu 18.11.2017 r. w lesie w okolicach miasta Mozyrz (Białoruś). Przesyłam karteczkę na Wasz adres. Gratulacje z okazji Święta Niepodległości.   
 
Do szczęśliwego znalazcy zostaną przesłane drobne upominki oraz materiały informacyjne  na temat naszej gminy z serdecznymi pozdrowieniami.