Informacje

Aktualności

Ilustracja do informacji: Uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie na wojewódzkiej Spartakiadzie.
29 2016

Uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie na wojewódzkiej Spartakiadzie.

Uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie na wojewódzkiej Spartakiadzie.

               W dniu 16 czerwca br. uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie wzięli udział w VII Spartakiadzie Ziemi Lubuskiej dla Osób Niepełnosprawnych w Górzycy. Podczas zawodów podopieczni Ośrodka zmagali się z własnymi słabościami w różnych konkurencjach sportowych, takich jak: skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową na odległość, prowadzenie piłeczki palantowej kijem hokejowym, strzał piłką nożną do bramki, bieg płaski, bieg na czas z przeszkodami, sztafeta wahadłowa i hokej na trawie.
               Co prawda nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, ale za to zdobyliśmy maksymalną ilość punktów za ręcznie wykonany transparent promujący nasz Ośrodek oraz hasło, które w tym roku brzmiało:
„Nasz Ośrodek jest wspaniały, śliczny, ładny, okazały.
Nasz Ośrodek daje siłę, nam nie straszny jest wysiłek.
My jesteśmy nie do zdarcia!
To jest nasz Ośrodek Wsparcia!”.
                Udział w Spartakiadzie miał na celu przede wszystkim popularyzację sportu w środowisku osób niepełnosprawnych, ale także ich integrację ze społeczeństwem pełnosprawnym. Rywalizacja sportowa była także okazją do nawiązania nowych znajomości pomiędzy uczestnikami oraz wymiany doświadczeń między kadrami różnych ośrodków i instytucji.
 
POW Rzepin

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook