Informacje

Aktualności

Ilustracja do informacji: Oficjalne otwarcie klasy z drewna!
23 Listopad 2023

Oficjalne otwarcie klasy z drewna!

 
 
21 listopada br. na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Rzepinie został zorganizowany event podsumowujący realizację projektu pn. „Klasa z drewna”. Szkoła Podstawowa w Rzepinie zyskała nowe miejsce do realizacji zajęć poza szkolnymi murami dzięki konkursowi Klasa z Drewna zorganizowanemu przez Lasy Państwowe.
 
W spotkaniu uczestniczyły m.in. władze Rzepina, przedstawiciele Nadleśnictwa Rzepin i dyrektorzy placówek oświatowych.
 
W ramach przedsięwzięcia została postawiona wiata wyposażona w ławki i gry edukacyjne, obok ustawiono tablice informacyjne o tematyce leśnej, ławostoły z blatami edukacyjnymi, kostki wiedzy "Leśny świat", domek dla owadów, budki lęgowe, karmniki i poidełka dla ptaków.
 
Cała infrastruktura została zaplanowana w otoczeniu szkolnej zieleni i drzew. Będzie tutaj można zorganizować lekcje przyrody, biologii, wykonywać prace plastyczne i techniczne z użyciem darów natury. Uczniowie wykorzystując znajdujące się pomoce poszerzą swoją wiedzę na temat lasu, żyjących w nim zwierząt i roślinności, ochrony środowiska, pracy i roli leśników. Ustawione obok kosze do segregacji odpadów utrwalą nawyki proekologiczne.
 
Zaproszeni goście dokonali otwarcia przecinając biało – czerwoną wstęgę przy dźwiękach hejnalistów z Technikum Leśnego. Było to symboliczne otwarcie, ponieważ zajęcia w tym miejscu odbywają się już od października. Wszyscy zgromadzeni mogli zapoznać się z całą infrastrukturą, a dla uczniów były przygotowane stoiska z zajęciami o tematyce propagującej wiedzę o lesie, walce z żywiołami, roli owadów w przyrodzie i ekologii.  Zajęcia prowadzili zaproszeni przedstawiciele z Nadleśnictwa w Rzepinie, Koła Łowieckiego Jeleń, Technikum Leśnego ze Starościna, Powiatowej Straży Pożarnej ze Słubic, CZG-12 z Długoszyna, Szkółki Drzew i Krzewów Europlant z Gądkowa Wielkiego i Pasieki Pod Orzechem z Boczowa. Dzieci pomagały w urządzaniu domku dla owadów oraz każda klasa posadziła swoje drzewko, które otrzymała od Europlantu.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook