Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Mamy to ! Rekordowe dofinansowanie dla Gminy Rzepin !
14 Listopad 2017

Mamy to ! Rekordowe dofinansowanie dla Gminy Rzepin !

 
Z wielką przyjemnością i ogromną satysfakcją informujemy, iż Gmina Rzepin pozyskała rekordowe środki unijne – ponad 6,4 mln zł (planowany całkowity koszt projektu wynosi 12 478 738,68 zł) w ramach działania 4.3 Gospodarka Wodno-Ściekowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020. Są to największe w historii pieniądze pozyskane dla Gminy Rzepin i będą przeznaczone na budowę kanalizacji, wodociągu oraz oczyszczalnie ścieków w Kowalowie, a także rozbudowę kanalizacji i wodociągu na ul. Kilińskiego, Łąkowej, Ogrodowej i Partyzanckiej w Rzepinie. Projekt ten będzie bardzo ważnym etapem w rozwiązaniu problemu gospodarki wodno-ściekowej na obszarze naszej Gminy.
Radość jest jeszcze większa, gdyż w ramach przedmiotowego konkursu nasz projekt otrzymał największe dofinansowanie w całym województwie Lubuskim ! Podkreślić trzeba, że to historyczny sukces całego rzepińskiego samorządu.
O te pieniądze nasz Urząd zabiegał już od długiego czasu. Ostatecznie w dniu dzisiejszym do tut. Urzędu Miejskiego wpłynęła oficjalna informacja o przyjęciu do dofinansowania projektu pt.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Rzepin”. Na realizację projektu Gmina Rzepin pozyskała dokładnie 6 467 638,93 zł netto.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook