Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: 4 maja obchodzimy "Dzień Strażaka"
04 2022

4 maja obchodzimy "Dzień Strażaka"

 
4 maja obchodzimy "Dzień Strażaka"
 
Jest to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom.
 
Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdyż spieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka.
 
Z okazji "Dnia Strażaka" składamy serdeczne podziękowania wszystkim strażakom, a szczególnie druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rzepin za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Jednocześnie życzymy niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.
 
Pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków życzymy niezłomnej wiary w lepszą przyszłość. Niech pomyślność towarzyszy Wam każdego dnia.
 
Przewodniczący Rady Miejskiej                                                         Burmistrz Rzepina
       Dariusz Wąsowicz                                                                         Sławomir Dudzis

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook