Informacje

Informacja o pracy Stowarzyszenia

Ilustracja do informacji: Realizacja zadania publicznego "TworzyMY w Rzepinie"
04 2020

Realizacja zadania publicznego "TworzyMY w Rzepinie"

Pomimo panującego wciąż koronawirusa, Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „SŁONECZKO” w Rzepinie przy zastosowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych postanowiło rozpocząć swój projekt pn. „TworzyMY w Rzepinie”, który został dofinansowany przez Gminę Rzepin w ramach zadania publicznego „Prowadzenie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Gminy Rzepin w 2020 r.”  
 
A oto krótka relacja pani Prezes Stowarzyszenia z przeprowadzonych zajęć:
“23 lipca zostały zorganizowane warsztaty z sensoplastyki. Pogoda nam dopisała, humory również. Zajęcia były bardzo ciekawe, a ile pomysłów na wykonanie masy plastycznej! Wszystko pachnące, kolorowe i smaczne, bo warsztaty były prowadzone z wykorzystaniem artykułów spożywczych. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Ewy za przeprowadzenie warsztatów oraz Burmistrza Rzepina i pracowników Gminy, którzy rozstawili  duży namiot, aby uczestnicy warsztatów byli zabezpieczeni od deszczu i słońca. Dziękujemy również  Firmie FOLAREX Sp. z o.o.  ze Słubic za przekazaną folię oraz Panu Krzysztofowi  Hańbickiemu  za przekazane artykuły spożywcze
3 sierpnia odbyły się natomiast drugie z czterech warsztatów zaplanowanych w ramach ww. projektu, i były to warsztaty garncarskie. Na początku zajęć było trochę historii, następnie każdy z uczestników otrzymał glinę i mógł z niej wykonać własne dzieło. Kolejnym etapem było obsługiwanie koła garncarskiego, dzięki czemu powstały piękne miseczki – każda inna. A jaki będzie efekt końcowy? Zobaczymy! Przed nami jeszcze szkliwienie.”
A teraz fotoleracja:

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook